IT-Drift

HC-ikoner__0005_it-drift

Drift og vedlikehold

Snakk med oss om service-/ vedlikeholdsavtaler for ettersyn av nettverk, servere, datamaskiner, programvare, printere og øvrig utstyr.

Når en kunde opplever problemer med IT-utstyr, finner vi kjapt en løsning sammen. Vi har også timebaserte driftsavtaler hvor det ikke løper noen faste kostnader utenom det arbeidet vi utfører.

Hos oss vil du få en fast it-tekniker å forholde deg til slik at du alltid vil snakke med en som kjenner dine systemer og dine behov som kunde.

HC-ikoner__0002_konsulent

Support og konsulenttjenester

Trenger du hjelp, veiledning eller råd så har vi mulighet til å komme til deg, enten du er privatperson eller fra bedrift.

Her fakturerer vi for faktiskt brukt tid. Vi har også gode fjernstyringstjenester for fjernsupport og feilsøking.

Vi leier ut konsulenter til små og større prosjekter innen drift, vedlikehold, utvikling og kabling av infrastruktur, hvor de enkelte konsulentene innehar nødvendige sertifiseringer fra felt som Ekom installatør, Microsoft server og andre spesialløsninger.

HC-ikoner__0004_infrastruktur

Infrastruktur, kablet eller trådløs

Vi planlegger, monterer og kabler nye nettverk, i tillegg til oppgradering av eksisterende nettverk. 

Dette omfatter alt fra enkle teleinstallasjoner til store kablede og trådløse nettverk for permanent eller midlertidig montasje, samt fiberinstallasjoner.

ekomnett_autorisasjon

Vi innehar bred kompetanse innen installasjon og vedlikehold av elektroniske kommunikasjonsnett og har i den forbindelse Ekomnett autorisasjon fra Post- og teletilsynet, noe som sikrer deg som kunde at arbeidet som blir utført er i henhold til gjeldende standarder og regelverk, og at arbeidet utføres av personell med god erfaring og kompetanse innen faget.

 

HC-ikoner__0003_asp

ASP/Terminalserver

Gjør det enklere for alle ansatte i bedriften.

Sentralisert løsning hvor alle ansatte kobler deg opp til en sentral server og jobber på en felles plattform. Plattformen er lik for alle, hvor de kan koble deg opp fra en hvilken som helst datamaskin for kryptert tilgang.

datautstyr hardware

Hardware/maskinutstyr

Salg av datamaskiner, servere, skrivere, datakomponenter og tilhørende utstyr. Vi hjelper deg med å velge riktig og tilpasset utstyr til dine behov, du slipper da å være redd for å ende opp med å bruke mye penger på ett produkt som ikke passer dine behov.

Vi har også egne butikker; HCShop, rettet mot privatmarkedet hvor vi selger datamaskiner, komponenter og rekvisita, samt utfører service og reparasjon. Se www.hcshop.no for mer informasjon.

HC-ikoner__0000_lisenser

Lisenser

Vi har oversikten og hjelper deg i forhold til valg av programvare og lisenser du eller din bedrift har behov for.

Vi leverer alt fra OEM lisenser (forhåndsinstallert programvare når du kjøper ny datamaskin) til sky og volumlisens- avtaler for bedrifter, hvor vi har forhandleravtaler med større aktører som Microsoft og Adobe.

Ikon for tilleggstjenester

Microsoft skyløsninger

Mye av dagens løsninger bygges og leveres på skybaserte løsninger.

Vi har egne spesialister innen Microsoft 365 og kan hjelpe med alt fra enkle lisenser og administrasjon av brukere, til omfattende digitalisering og effektivisering av bedriften.

Interne prosesser kan effektiviseres via samhandlingsløsninger og allerede tilgjengelige verktøy i Microsoft 365 pakkene, hvor vi kan tilby skreddersøm og spesialtilpassinger via automatisering og kundetilpassede apper.

kamera

Kameraovervåking

Vi har bred erfaring med overvåkingssystemer som består av alt fra enkle rimelige kamera til større mer komplekse systemer.

Vi stiller gjerne på befaring og kommer med løsnings-forslag til hvordan ditt firma kan få mest mulig ut av kameraovervåkingen.

HC-ikoner__0001_backup

Tilleggstjenester

Online backup – sikker backupløsning som driftes sentralt. Betryggende lagring og gjenoppretting av dine datafiler.

RMM – vi tilbyr remote monitoring and management løsninger som sikrer drift og vedlikehold av maskinparken på en sikker og effektiv måte.

191 x 114 piksler

Telefoniløsninger

Er du sikker på at kundene dine får tak i deg?

En telefoniløsning tilpasset din bedrifts behov er viktig for at dere skal være lett å få tak i, men likevel kreve minst mulig av dere. Den må enkelt kunne justeres når bedriften utvikles.

Vi kan hjelpe deg med abonnement, sentralbordløsninger, mobiltelefoner og nettbrett. Vi er medlem av Mobit som gjør at du fritt kan velge mellom Telia og Telenor.

Daniel Hjelseth

Daglig leder

952 08 954

daniel@hjelseth.com

Christian Våge

IT-tekniker

928 98 224

christian@hjelseth.com

Espen Langøy

IT-tekniker

916 48 919

espen@hjelseth.com

Bjørnar Innerdal

IT-tekniker

913 76 892

bjornar@hjelseth.com

Erik Faltinsen

Avdelingsleder Bryne og Sandnes

938 10 933

erik@hjelseth.com

Frank Molaug Bolme

IT-tekniker

900 60 636

frank@hjelseth.com

Marcus Emilsson

IT-tekniker

971 84 579

marcus@hjelseth.com

Ole Werner Storfjord

IT-tekniker

917 76 175

olewerner@hjelseth.com

Pål Sola

IT-tekniker

970 01 870

pal@hjelseth.com

Kato Markhus

Kundeservice

458 43 963

kato@hjelseth.com

Ørjan Zakariassen

IT-tekniker

976 69 735

orjan@hjelseth.com

Odd Helge Fjetland

IT-tekniker

958 65 167

oddhelge@hjelseth.com

Sindre Høynes

IT-tekniker

466 30 191

sindre@hjelseth.com

Kay M. Jacobsen

IT-tekniker

913 61 566

kay@hjelseth.com

Asbjørn Husebø

IT-tekniker

996 10 396

asbjorn@hjelseth.com

Aslak Tegle Sande

Servicetekniker Verksted / IT-tekniker

975 18 716

aslak@hjelseth.com

Frode E. Taksrud

IT-tekniker

915 68 060

frode@hjelseth.com

Stian Kirkeby

Produktspesialist

413 34 836

kirkeby@hjelseth.com

Thor Warenskjold

IT-tekniker

976 40 789

thor@hjelseth.com

Lasse Høyvik

IT-Tekniker

414 21 123

lasse@hjelseth.com

Ingrid Grane Torgersen

Leder sky og digitaliseringsløsninger

412 27 214

ingrid@hjelseth.com

Joachim Kivedal

IT-tekniker

988 32 913

joachim@hjelseth.com